Jak si říct o zvýšení platu

Jak si říct o zvýšení platu

Máte pocit, že jste v práci od nevidím do nevidím a Vaše odměna je stejná jako když jste chodil brzy domu s čistou hlavou? Pokud plníte cíle bez problémů, nastal čas požádat o více peněz. Poradíme Vám, jak si říct o zvýšení platu.


Existuje řada způsobů, jak si říct o zvýšení platu. Mnoho lidí Vám řekne: "¨Prostě se zeptej!". My Vám doporučíme několik praktických tipů, jak odejít z tohoto stresujícího rozhovoru jako vítěz.

Udělejte si průzkum

Před samotným rozhovorem o zvýšení platu, proveďte výzkum a položíte si pár důležitých otázek. Co dělají ostatní lidé ve vašem oboru? Co dělají jiní lidé s podobnými pozicemi? Změnila se firma od chvíle, kdy jste byli najati? Jaká je Vaše přidaná hodnota? A co mzdové trendy? Výzkum sám naznačí, zda je žádost o zvýšení platu oprávněna a pomůže Vám vyzbrojit se odpověďmi a nechat své emoce u dveří. 

Načasujte si to dobře

Kdy bude žádosti o zvýšení platu nejspíše vyhověno? Nejlepším obdobím, kdysi říct o zvýšení platu, jsou například Vaše výročí v zaměstnání nebo případně velký úspěch Váš či celé firmy. Je to nejlepší čas, kdy připomenout šéfovi, jak dlouho jste byl oddaný týmu. Pokud existuje formální proces žádostí o navýšení, držte se toho. 

Ujasněte, proč si zvýšení zasloužíte

Předtím, než celý rozhovor podstoupíte, se ubezpečte, proč si zrovna Vy zvýšení platu zasloužíte. Protože více peněz na výplatní pásce chtějí všichni. Diskutujte o výkonu, o dosažených cílech a dosažených milnících firmy, o nových odpovědnostech. Zůstaňte pozitivní, zdůrazněte, jak moc se Vám pracovní pozice líbí a dejte jasně najevo, že chcete, aby Vaše finanční ohodnocení odpovídalo Vašim novým povinnostem. 

Ukažte svůj závazek

Váš šéf nebo manažer také pravděpodobně chce slyšet, že jste věrní. Ujasněte, jaké nové projekty očekáváte v budoucnu a jak chcete, aby společnost pomohla růst. Pokud do nich investujete, pravděpodobně investují do Vás. 

Vytvořte si záložní plán

Odpověď na Váš požadavek může být "ne" a je důležité být na to připraven. Vždy můžete využít další věci jako například delší dovolenou nebo možnost kariérního rozvoje. Můžete také požádat o přehled o výkonu, abyste nemuseli čekat celý rok než požádáte opět. "Ne" je možná odpověď a připravenost na ni Vám pomůže zmírnit úder a odejít se vztyčenou hlavou. 

Požádat o zvýšení může určitě být stresující, ale přijít připraven na vše, Vám pomůže udržet úzkost pod kontrolou.

 

 

Vydáno: 24.05.2017

Chcete pomoci s výběrem?

Chcete svou volbu raději probrat s odborníky? Ozvěte se nám!

Vážení zákazníci,

regály a regálové systémy Magma využívají přední evropské supermarkety a obchodní domy, cenově dostupné jsou ale všem.

Věřím, že si z naší nabídky budete schopni vybrat, případně jsme Vám kdykoliv k dispozici, pokud budete potřebovat konzultaci.

Volat můžete na: +420 723 402 543

Chcete se na něco zeptat?

Kliknutím na níže uvedený odkaz "Odeslat", v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění výslovně souhlasím se zpracováním a uchováním veškerých mých osobních údajů, které poskytuji prostřednictvím společnosti Obchodní vybavení s.r.o. Tyto údaje poskytuji společnosti Obchodní vybavení s.r.o., jako správci osobních údajů či jako jeho zmocněnému zástupci, výhradně za účelem poskytnutí informací, nejdéle na tři roky od jejich zaslání.

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Váš telefon
Souhlasím se zpracováním osobních údajů *
Odeslat
table1.png