Co je franchising a jaké jsou jeho výhody?

Co je franchising a jaké jsou jeho výhody?

Každý z Vás již určitě slyšel výraz franchising. Pro ty, co tento obrat slyší poprvé nebo neví, co si pod ním přesně představit, jde o odbytový systém, jehož prostřednictvím se uvádí na trh zboží nebo služby nebo technologie dle definice České asociace franchisingu.

Uvádění na trh se řídí stanovenými pravidly, která jsou dána spoluprací mezi franchisorem (poskytovatelem obchodní značky, know-how aj.) a franchisanty (právnická nebo fyzická osoba, která přijímá koncept podnikání franchisora, ale zároveň vede vlastní podnik).  Smluvní spoluprácí na základě franchisingu získává franchisant právo a také povinnosti k provozování obchodní činnosti v souladu s koncepcí franchisora.  

 

Výhody a nevýhody franchisingu

Velkou výhodou franchisingu je znalost již ověřených metod podnikání, tím pádem je vstup na trh rychlejší. Riziko pro zahájení podnikání je výrazně nižší a díky franchisingovému systému snadnější získat třeba úvěr nebo pojištění. 

Vzhledem k propojení franchisora s velkými výrobci a pohybu mezi velkoobchody, je možné pro franchisanta nakoupit zboží za nižší ceny. Celkově tento ověřený systém pomáhá snížit Vaše počáteční náklady v podnikání.

Přesto se od Vás očekává nemalý finanční i časový vklad s velkou dávkou motivace k vlastnímu podnikání. Nevýhodou se Vám po čase spolupráce může zdát velká svázanost dle pravidel franchisingové smlouvy a odvádění poplatků franchisorovi.

Franchising v ČR

Zajímáte-li se blíže o možnosti franchisingu v České republice, chcete-li se vydat tímto směrem nebo již podnikáte na základě této spolupráce, jistě Vás bude zajímat, že se koná ve dnech 22. a 23. dubna 2015 Mezinárodní výstava pro podnikání a franchising v Praze. Na výstavě se bude probíhat konference, na které se budou prezentovat úspešné firmy z oboru. Příjďte se inspirovat i Vy!

Vydáno: 10.04.2015

Chcete pomoci s výběrem?

Chcete svou volbu raději probrat s odborníky? Ozvěte se nám!

Vážení zákazníci,

regály a regálové systémy Magma využívají přední evropské supermarkety a obchodní domy, cenově dostupné jsou ale všem.

Věřím, že si z naší nabídky budete schopni vybrat, případně jsme Vám kdykoliv k dispozici, pokud budete potřebovat konzultaci.

Volat můžete na: +420 723 402 543

Chcete se na něco zeptat?

Kliknutím na níže uvedený odkaz "Odeslat", v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. v platném znění výslovně souhlasím se zpracováním a uchováním veškerých mých osobních údajů, které poskytuji prostřednictvím společnosti Obchodní vybavení s.r.o. Tyto údaje poskytuji společnosti Obchodní vybavení s.r.o., jako správci osobních údajů či jako jeho zmocněnému zástupci, výhradně za účelem poskytnutí informací, nejdéle na tři roky od jejich zaslání.

Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
Váš telefon
Souhlasím se zpracováním osobních údajů *
Odeslat
table1.png