Horor ve skladu! Prach, špína, plíseň a znehodnocené zboží

Horor ve skladu! Prach, špína, plíseň a znehodnocené zboží

Zboží ve skladu se válí ve špíně a plísni, ale regály na prodejně zelí prázdnotou? Noční můra každého podnikatele, který svoji prodejnu či obchod svěřil na starosti zaměstnancům. Pokud toto není případ Vašeho obchodu, tak v podstatě nemusíte ve čtení pokračovat. Každopádně si z tohoto článku můžete odnést rozhodně pár tipů. Pokud se budete péči o rgály skutečně věnovat, vyplatí se to hned z několika důvodů, které se dozvíte níže.

Jak správně pečovat o své regály na prodejně?

Vzpomněli jsme si na prodejnu, kde se zboží válelo ve špíně a plísni ve skladu, ačkoli regály na prodejně zeli prázdnotou. Prostě zlá noční můra každého podnikatele, který svůj podnik svěřil zaměstnancům. Doufáme, že toto není případ vaší firmy. Ačkoli se v tomto článku zaměříme na péči o regály tak, aby vám co nejdéle skvěle sloužili, nezaručujeme, že se tak stane, když si vaši lidé nevezmou radu k srdci.

Pokud se budete péči o regály skutečně věnovat, vyplatí se to hned z několika důvodů. Nejen, že nebudete vyhazovat zboží napadené plísní, jako v případě prodejny z našich vzpomínek, ale správným zacházením s regály prodloužíte jejich životnost. Ušetříte tím nemalé peníze za nákup nového vybavení, ale také zamezíte nepříjemným nebo dokonce smrtelným zraněním. No, a jak toho vlastně docílit? Pojďme se teď podívat na základní doporučení, jak se starat o regály.

Regály nepřetěžujte!

Víte, kdy nejvíce hrozí nebezpečí zranění nebo smrtelné nehody? Při nakládání dalšího zboží na již tak přeplněné skladové regály. Ty totiž bývají zatíženy mnohem více než (například) regály v obchodech. Tím, že regály přetížíte, ohrožujete nejen samotný regál nebo zboží, ale hlavně zdraví a život svých skladníků. Může totiž prasknout a nebo převrhnout, a to prostě nechcete. Osudové následky úrazu vás totiž mohou stát mnohem více (nejen) peněz, než nákup nového vybavení.
Údaje o nosnosti konkrétního regálu sice najdete v jeho popisku, ale výhodou nákupu u nás je (kromě jiného) poradenství. Pokud tedy potřebujete vybrat regál a nevíte si rady s ohledem na charakter zboží, které nabízíte, nechte si od nás poradit.

Skladové regály vždy ukotvěte

Jinak je ukotvení potřeba řešit u regálů v garáži, jinak na prodejně a ve skladu. Některé regálové systémy se bez ukotvení ke zdi nebo stropu obejdou, ale u průmyslových regálů určených do skladů je to základ. Vzhledem k jejich zatížení totiž bez kvalitního zajištění hrozí vytržení ze zdi či převrhnutí. Hrozí tak nejen hmotná škoda, ale jak už jsme psali výše, i možná zranění.
S tím souvisí i správná a opatrná obsluha při manipulaci s regály. Dbejte na kvalitní proškolení všech vašich skladníků a dodržování základních pravidel, jako je správný postup doplňování regálů, tj. od nižších pater po vyšší, a přemisťování regálů teprve po jejich vyskladnění. A pokud znáte film Holky z porcelánu, tak půjčujte klíčky od ještěrky jen těm, kteří s ní umí jezdit.

Dejte pozor na vlhkost, slunce i nedbalost

Péče o regály se liší podle jejich typu a umístění. Prosté utírání prachu však nestačí ani u regálů pro domácnost, natož kovových regálů, např. v zahradnictví nebo skladu. Zabránit musíte hlavně vyšší koncentraci vlhkosti, která může poškodit povrch regálového systému. V místnosti plné plísně se bude i hůře pracovat. Především kovové regály stojící venku je potřeba ochránit před vnějšími vlivy, hlavně slunečním svitem a deštěm. Lakované regály jsou obzvláště náchylné na nárazy a vlivem slunečního záření může lak ztrácet na barvě.
Pravidelně regály kontrolujte, jejich uchycení ke zdi nebo stropu, a dbejte o čistotu. V případě oprýskaného laku není třeba se hned bát, že budete potřebovat nové vybavení. Stačí pár "zlatých českých ručiček", starý lak odstranit a znovu nalakovat.
Chcete vědět, proč si koupit regály právě u nás? Jsme nejlevnější na českém trhu, poradíme s výběrem, navrhneme rozmístění všech regálů ve skladu a pomůžeme i s měřením a rozvržením. Svěřte se do našich rukou a ušetřete si veškeré starosti a čas, který můžete věnovat obchodu.

Regály

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur anatur aut odit aut fugit..

Zobrazit

Chladicí vitríny

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur anatur aut odit aut fugit..

Zobrazit

Pokladní boxy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur anatur aut odit aut fugit..

Zobrazit

Mrazící truhly

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur anatur aut odit aut fugit..

Zobrazit

Kdo používá naše výrobky?

Našim produktům věří největší evropské obchodní domy, můžete i Vy.

Chcete svou volbu raději probrat s odborníky? Ozvěte se nám!

Olga Brodská
jednatel společnosti

+420 723 402 543
Napište nám