7 tipů, na které nezapomenout při vybavení Vaší prodejny nebo obchodu

Na tohle nesmíte zapomenout! 7 tipů, na které nezapomenout při vybavení Vaší prodejny nebo obchodu

Při vybavení nové prodejny nebo obchodu je nepochybně důležité se zamyslet nad rozměrem Vašeho podnikání, nad jeho zaměřením a uzpůsobením prodejny. Mnohy dát všechny proměnné pro budování nového obchodu není jednoduché, pokud ale zvládnete celý tento proces na jedničku, zákazníci Vás za to odmění!

Je tedy potřeba se zamyslet nad základními otázkami pro Váš obchod. Potřebujete ke skladování a prezentaci produktů pouze regály a prodejní pulty, nebo budou nutné také chladící vitríny a boxy? Máte představu, kolik jich potřebujete a jak budou rozložené? Jaký bude mít prodejna pokladní systém a kolik bude mít pokladních boxů? A jaký bude styl?


1. Vyberte si správné skladovací a úložné prostory a regály
Zamyslete se nad typem Vašich produktů a jejich skladováním. Pokud prodáváte potraviny, nepochybně budete potřebovat také chladící vitríny a boxy, případně pak mrazící boxy na mražené produkty. Pokud prodáváte oblečení, budou Vám stačit regály a závěsné systémy. Zamyslete se ale také nad rozložením Vaší prodejny.


Regálové systémy nabízejí spoustu možností a alternativ. Police můžete nahradit háčky nebo košíky, pokud vyměníte hladké záda za děrované, záda je možné vyměnit všechny nebo jen částečně. Nezapomeňte také na rohy a čelní regálové police. Samozřejmostí je i další příslušenství, jako jsou například cenovkové lišty, děliče polic, nebo uzamykatelné skříňky na policích a čelních a bočních ohrádkách.


Pokud chcete prezentovat zboží na pultech, je variantou obyčejný pult se skladovacími prostory, a nebo prosklený prodejní pult, který je ideální k prezentaci šperků nebo jiných doplňků.


2. Určete si rozložení a množství skladovaného zboží
Před zakoupením si určete množství konkrétních regálů a dalšího vybavení prodejny pro Vaše podnikání. Pokud si nevíte rady, kolik polic a dalších dílů budete potřebovat, použijte náš regálový konfigurátor, přehledně Vám spočítá množství i předběžnou cenu.


3. Chladící vitrína s agregátem, nebo bez? A co mrazící truhla?
Pokud Vaše produkty vyžadují skladování v chladících vitrínách, je nutné se zamyslet nad připojením těchto prvků. Pokud nevíte, jaký je hlavní rozdíl mezi chladící vitrínou s agregátem nebo bez, přečtěte si náš článek - Hlavní rozdíl mezi chladící vitrínou s agregátem a bez. Pokud se rozhodnete pro chladící vitríny bez agregátu, mějte na paměti, že budete potřebovat externí zdroj napájení. U nás najdete chladící agregáty pro napájení jedné nebo několika chladících vitrín. Pro mražené zboží pak nezapomeňte obstarat mrazící truhly. Ty jsou již v základu se zabudovaným agregátem, tak že externí zdroj napájení řešit nemusíte.


4. Pokladní boxy
Nejprve si rozmyslete, kolik pokladních boxů budete pro Vaši prodejnu potřebovat, poté si zvolte typ a velikost. Pokladní boxy bez posuvného pásu se hodí spíše pro menší prodejny. Pokladní boxy s posuvným pásem jsou pak ovládané řídící jednotkou a posuvný pás fotobuňkou nebo pedálem. U nás najdete nabídku kvalitních pokladních boxů a navíc si můžete zvolit barvu dle Vašeho přání.


5. Identifikace zboží
Rozhodněte se, jaký způsob identifikace budete na své prodejně používat, nejčastěji prodejci využívají identifikační čárové kódy, propojené se softwarem firmy a sklady, kde je možné sledovat pohyby skladových zásob a výdajů.


6. Zvolte si styl
Zvolte si styl, který chcete na své prodejně držet a který je pro Vás typický. Prodejna by pro zákazníky měla být příjemná a měla by mít logické uspořádání. Zamyslete se tedy nad Vaším in-store marketingem a snažte se přiblížit ideálu, který si sami stanovíte. Nevíte, co je in-store marketing a jak s ním pracovat? Přečtěte si náš článek - Vybavení prodejny a in-store marketing, vše se tam dozvíte.


7. Myslete na to, aby se zákazník cítil příjemně
Při stavbě nové prodejny nebo rekonstrukci starší prodejny myslete na to, aby výsledek Vaší práce byl co nejlepší, zákazníci se v prodejně musí cítit příjemně a pohodlně, pak u Vás nejen rádi nakoupí, ale hlavně se k Vám budou také vracet.

Regály

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur anatur aut odit aut fugit..

Zobrazit

Chladicí vitríny

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur anatur aut odit aut fugit..

Zobrazit

Pokladní boxy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur anatur aut odit aut fugit..

Zobrazit

Mrazící truhly

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur anatur aut odit aut fugit..

Zobrazit

Kdo používá naše výrobky?

Našim produktům věří největší evropské obchodní domy, můžete i Vy.

Chcete svou volbu raději probrat s odborníky? Ozvěte se nám!

Olga Brodská
jednatel společnosti

+420 723 402 543
Napište nám